Skocz do zawartości

Witamy na WeedCS.PL - Najlepsze serwery CS 1.6 w Polsce!

Zaloguj się 

Witamy na WeedCS.PL - Najlepsze serwery CS 1.6 w Polsce!, jak na większości forach musisz się zarejestrować aby mieć dostęp do całości forum, rejestracja trwa nie całe dwie minuty. Zostań częścią WeedCS.PL - Najlepsze serwery CS 1.6 w Polsce!. Po zalogowaniu możesz:
  • Zakładać nowe tematy lub posty
  • Brać udział w naszych konkursach
  • Poznawać nowe znajomości

Zdjęcie

#88. Pytanie na dziś?

Najlepsza odpowiedź  Nex. , 04 październik 2016 - 19:56

No to teraz wjade.
W pytaniu jest mowa o zlikwidowaniu, czyli nie chodzi o to samo co w ustawie. Zlikwidowac tego nie wolno, ale ograniczyc na pewno mozna. Calkowita likwidacja aborcji moglaby spowodowac, ze co 3 nieplanowane dziecko moze zostac zabite ( i prosze nie mowcie mi tu ze plod to nie czlowiek, bo sadzonka to tez jeszcze nie drzewo, ale jesli jej nie zniszczysz to wyrosnie na nie za kilka lat), poniewaz niektore mlode kobiety sie tym zbytnio nie beda przejmowaly, smutne ale po czesci niestety prawdziwe- nie chce dziecka to je usune. Przejdzmy jednak do ograniczen, jesli matka wie, ze dziecko urodzi sie martwe/pozyjw tylko kilka godzin, to owszem, aborcja powinna byc wtedy dopuszczalna. Podobna sytuacja kiedy zyciu matki zagraza niebezpieczenstwo i po prostu urodzenie dziecka moze ja zabic. Teraz przejdzmy do tej niepelnosprawnosci i gwaltu, jesli chodzi o powazna niepelnosprawnosc fizyczna, taka ze dziecko bedzie utrzymywane przy zyciu tylko dzieki masie lekow i sprzetow medycznych, to rowniez jestem za dopuszzczeniem aborcji, jesli chodzi jednak o niepelnosprawnosc umyslowa (Zespol Downa etc.) to jestem zdecydowanie przeciw. Pewnie dlatego, ze znam malzenstwo z takim dzieckiem i za kazdym razem jak ich odwiedzam to atmosfera w ich domu i kontakt rodzice-dziecko jest duzo lepszy niz w wielu "normalnych" rodzinach i wedlug mnie takie dzieci nie sa zadnym utrapieniem czy "utrudniem". Odnosnie gwaltow- tu mam mieszane mysli; z jednej strony nosic w sobie takie dziecko to musi byc ogromne (nie moge znalezc dobrego slowa) utrapienie/trauma dla dziewczyn ze slaba psychika, ale z drugiej strony zabojstwo takiego dziecka jest chyba jeszcze gorszym ciezarem.Takie dziecko zawsze mozna oddac do adopcji, ale to tylko moja opinia ;) Pozdrawiam Idź do pełnego postu

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE    MiSZoR Napisany 04 październik 2016 - 18:07

MiSZoR
  •  Admin TeamSpeak 3
  • 468 postów
  • Imie:Michał
  • Nick w Grze:RocKy
  • LokalizacjaŁódzkie
  • Ulubiony Serwer:JailBreak
  • Czas na forum: 21d 23g 21m 8s

myEM7z2.jpg

Pytanie na dziś to:

Co sądzisz na temat zlikwidowania aborcji w Polsce?

• 0

#2 OFFLINE   wwe515 Napisany 04 październik 2016 - 18:10

wwe515
  • Banned
  • 167 postów
  • Imie:Igor
  • Nick w Grze:wwe515
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Dla mnie jest to bez sensu z tego powodu że rozumiem że nie sprawne dziecko ma prawo życia ale po co one sie ma męczyć jak i rodzic.

• 1

#3 OFFLINE    Azazel. Napisany 04 październik 2016 - 18:12

Azazel.
  •  Moderatorzy
  • 491 postów
  • Imie:ヤクッブ
  • Nick w Grze:Azazel
  • LokalizacjaWięzienie :v
  • Czas na forum: 29d 6g 19m 16s

Zlikwidowania? 
Każda kobieta powinna sama decydować, czy chce urodzić, czy nie. Takie jest moje zdanie.

• 1

Ok.

#4 ONLINE    Zdolna. Napisany 04 październik 2016 - 18:20

Zdolna.

♡ Paintball+Klasy ♡

•  Miss
  • Inne:  Admin CS 1.6 | PB + Klasy |,  Admin TeamSpeak 3,  Kobieta,  Moderatorzy,  Opiekun Serwera
  • 1196 postów
  • Imie:Marlena
  • Nick w Grze:Zdolna.
  • LokalizacjaDom Fc Daniela ♡
  • Ulubiony Serwer:Paintball Klasy
  • Czas na forum: 60d 2g 5m 21s

Myślę że żadna kobieta nie chciałaby urodzić dziecka niepełnosprawnego wiedząc, że najbardziej ucierpi na tym ono. W końcu kiedy zabraknie mu rodziców nikt mu nie pomoże. Kolejne czego tyczy się aborcja to niestety gwałtów. Urodzić dziecko będące tego owocem? I całe życie mieć przed oczami to co się wydarzyło? Myślę że nikt nie chciałby.
  • 2

tumblr_o11vjkOgec1tkez5bo1_400.gif

#5 OFFLINE    Arystoteles Napisany 04 październik 2016 - 19:51

Arystoteles
  •  Gracz WeedCS
  • 26 postów
  • Imie:mateusz
  • Nick w Grze:Arystoteles
  • LokalizacjaPoznan
  • Czas na forum: 9g 14m 50s

co tam mordix :D ja tam powiem tak to jest tak bezsensu jak to cale 500 + :D

Nex. (04 październik 2016 - 20:06 ):
Slowne mordzix. Nabijanie postow

• -3

#6 OFFLINE    Magda Napisany 04 październik 2016 - 19:55

Magda
  •  Gracz WeedCS
  • 26 postów
  • Imie:asdqwdqsd
  • Nick w Grze:qwdqwdq
  • Lokalizacjaasdasd
  • Ulubiony Serwer:DeDust2
  • Czas na forum: 4d 1g 53m 55s

jak sie wpadnie z laska to nawet spoko, ale jak nie jest w ciazy to po co jej? :D

• -4

#7 ONLINE    Nex. Napisany 04 październik 2016 - 19:56

Nex.

.exe

•  Gracz WeedCS
  • 902 postów
  • Imie:Kuba
  • Nick w Grze:.Nex.exe!
  • LokalizacjaStoczek Łukowski
  • Czas na forum: 29d 13g 30m 18s

Najlepsza odpowiedź

No to teraz wjade.
W pytaniu jest mowa o zlikwidowaniu, czyli nie chodzi o to samo co w ustawie. Zlikwidowac tego nie wolno, ale ograniczyc na pewno mozna. Calkowita likwidacja aborcji moglaby spowodowac, ze co 3 nieplanowane dziecko moze zostac zabite ( i prosze nie mowcie mi tu ze plod to nie czlowiek, bo sadzonka to tez jeszcze nie drzewo, ale jesli jej nie zniszczysz to wyrosnie na nie za kilka lat), poniewaz niektore mlode kobiety sie tym zbytnio nie beda przejmowaly, smutne ale po czesci niestety prawdziwe- nie chce dziecka to je usune. Przejdzmy jednak do ograniczen, jesli matka wie, ze dziecko urodzi sie martwe/pozyjw tylko kilka godzin, to owszem, aborcja powinna byc wtedy dopuszczalna. Podobna sytuacja kiedy zyciu matki zagraza niebezpieczenstwo i po prostu urodzenie dziecka moze ja zabic. Teraz przejdzmy do tej niepelnosprawnosci i gwaltu, jesli chodzi o powazna niepelnosprawnosc fizyczna, taka ze dziecko bedzie utrzymywane przy zyciu tylko dzieki masie lekow i sprzetow medycznych, to rowniez jestem za dopuszzczeniem aborcji, jesli chodzi jednak o niepelnosprawnosc umyslowa (Zespol Downa etc.) to jestem zdecydowanie przeciw. Pewnie dlatego, ze znam malzenstwo z takim dzieckiem i za kazdym razem jak ich odwiedzam to atmosfera w ich domu i kontakt rodzice-dziecko jest duzo lepszy niz w wielu "normalnych" rodzinach i wedlug mnie takie dzieci nie sa zadnym utrapieniem czy "utrudniem". Odnosnie gwaltow- tu mam mieszane mysli; z jednej strony nosic w sobie takie dziecko to musi byc ogromne (nie moge znalezc dobrego slowa) utrapienie/trauma dla dziewczyn ze slaba psychika, ale z drugiej strony zabojstwo takiego dziecka jest chyba jeszcze gorszym ciezarem.Takie dziecko zawsze mozna oddac do adopcji, ale to tylko moja opinia ;) Pozdrawiam
  • 7

Ml7BbqJ.png

#8 OFFLINE    Bambino 8-10-2016 Napisany 04 październik 2016 - 21:39

Bambino 8-10-2016
  •  Gracz WeedCS
  • 45 postów
  • Imie:Bambinii
  • Nick w Grze:Bambino 8.10.2016 Żegnam was
  • LokalizacjaWarszawa
  • Ulubiony Serwer:DeDust2
  • Czas na forum: 3d 19g 1m 30s

Widzę dużo osób się wypowiada nie mając najmniejszego pojęcia o życiu ludzkim..

Bambinii wam coś uświadomi

Jeżeli urodziłbym się ciężko chory i cudem bym przeżył a wcześniej stwierdzono że długo nie pożyje, Dziękowałbym Bogu każdego dnia że własna matka łyżką mnie nie wyskrobała. Nikt nie ma prawa zabierać nikomu życia każdy powinien odpowiadać za swoje

Aborcja to nie dość że przeczy wszystkim postulatom jakie ziemia wydaje, To przeczy to wszystkim przykazaniom od Boga.

Nie może być tak że kobieta decyduje się na skrobankę bo to świadczy nie tylko o  niej ale  i o idiocie które to dziecko jej zrobił.

Nikt nie ma prawa nikomu zabierać życia , Każda minuta  , Każdy dzień życia to coś pięknego najlepsza rzecz jaką człowiek mógł dostać jest to największa wartość w życiu jaką otrzymał za co serdecznie dziękuje moim rodzicom.

Pozbyć się dziecka to jak pozbyć się wszystkich uczuć i człowieczeństwa takie osoby powinny trafiać na dożywocie za kratki.

Każda kobieta która wpadnie na pomysł skrobanki, Powinna w kółko oglądać jak ta skrobanka wygląda to jak odbierają dziecku życie może to by poskutkowało jako terapia

Jeżeli chodzi o gwałty, To kobieta skrobiąc pomyśli tylko o sobie prawdziwa kobieta da szansę temu dziecku niezależnie od tego w jaki sposób zostało poczęte, Zaś sprawca powinien dostać na egzekucji kulę w łeb. Oczywiście są to przeżycia które zostają na całe życie ale ból z wiekiem może maleć . Kobieta normalna da szansę temu dziecku będzie obserwować jak dorasta co robi w życiu nie patrząc wstecz nie powie mu że jest pomyłką tylko da mu miłość wielką miłość jaką może matka dziecku podarować

Dziecko to nie zabawka że możesz kupić i się pozbyć jeżeli narodzi się bardzo chore dziecko to jedyne czego mu potrzeba to miłości matki jak i ojca

A nie dwumetrowego dołku i piachu

Amen

44073648791718778437.jpg

NO DROGA MAMUSIU I DROGI TATUSIU POWIEDZ I WYJAŚNIJ TO DZIECKU , ŻE MOGŁO ZOSTAĆ WYSKROBANE POZBAWIONE ŻYCIA UCZUĆ PRZYSZŁOŚCI I SZANSY NA ŻYCIE

• 4

XS.jpg

#9 OFFLINE   Zjawa Napisany 04 październik 2016 - 23:09

Zjawa
  • Banned
  • 33 postów
  • Imie:Andrzej
  • Nick w Grze:Zjawa
  • LokalizacjaŻory (Niedaleko Rybnika, Jastrzębia)
  • Ulubiony Serwer:CS:GO Skiny

To tak...

Ja sądzę, że zlikwidowanie aborcji w Polsce jest bez sensu...., ponieważ:

*Kobieta, która została zapłodniona poprzez gwałt, raczej by nie chciała mieć takiego dziecka, które by przypominało jej tą "akcję" dzień, w dzień.

*Bądź gdy płód zagraża kobiecie... Po co ma rodzić kobieta, jak i tak nie wytrzyma tego, i przy porodzie może umrzeć?....

*Rodzą się także "twory", które mają np. jedno oko, 3 ręce, i 1 nogę... Po co takie coś urodzić, jak i tak zaraz po porodzie, będzie musiało zostać uśmiercone, ze względów bezpieczeństwa lub/i BHP...
Moim zdaniem aborcja, powinna zostać... Nie powinna być zlikwidowana, ponieważ gdybym JA był np. na miejscu kobiety, której poród grozi życiem jej, jak i dziecka, to bym nie wytrzymał presji i wątpię, że do porodu by doszło z powodu strachu/lęku... Wolałbym już być "ofiarą" aborcji.

Lub, że zaraz miałbym urodzić twór, który zaraz po porodzie zostanie uśmiercony.

Bądź dziecko, które jest wynikiem gwałtu.

Kobieta powinna mieć prawo, czy chce urodzić dziecko, czy nie. TAKIE JEST MOJE ZDANIE.

• 0

#10 OFFLINE    As!a:* Napisany 04 październik 2016 - 23:22

As!a:*

Dupeczka admineczka <3

•  Opiekun Serwera
  • Inne:  Admin CS 1.6 | CS GO Skiny |,  Kobieta
  • 1222 postów
  • Imie:Asia
  • Nick w Grze:As!a:*
  • LokalizacjaGdańsk
  • Ulubiony Serwer:CS:GO Skiny
  • Czas na forum: 82d 23g 45m 38s

Pisałam kiedyś tekst do jednej z gazet. 

Nie został opublikowany, bo był "zbyt kontrowersyjny". 

Nie będę Was zanudzać całym, ale chętnie skopiuje Wam ostatnie akapity mojej pracy, które pokażą Wam mój pogląd na ten temat.

"(...) Chciałabym skupić się na aspekcie biologicznym, genetycznym i embriologicznym kwestii aborcji. Istnieje silna skłonność do przypisywania statusu osoby bądź posiadania duszy pojedynczej komórce, która powstała w rezultacie zapłodnienia, a to dlatego, że reprezentuje potencjalne życie. Profesor Ludwik Kostro w książce „Eros, seks i aborcja w ocenie katolicyzmu krytycznego” pisze: „od 8 do 12%  zygot ludzkich rozwija się w puste jaja płodowe bez zarodka. (…) Nie można zatem twierdzić, że co poczęło się z ludzi, zawsze jest człowiekiem”.

Wyobraźmy sobie, że chcemy zdefiniować „człowieczeństwo” za pomocą słów i gestów. Następnie pomyślmy o robocie, który wygląda jak istota ludzka. Niech ów robot powie i pokaże tą definicję w sposób jaki zrobiliśmy to przed chwilą. Czy w takim razie można uznać maszynę za osobę?

Profesor Kostro uważa także, że „posiadanie ludzkiego genotypu  nie decyduje jeszcze o tym, że mamy do czynienia z człowiekiem. Każda biała krwinka krwi ludzkiej ma kompletny zestaw informacji genetycznej człowieka, ale nie uważamy jej za człowieka”.  Z poglądem tym ciężko się nie zgodzić. 

Warto też wspomnieć o pewnym interesującym fakcie. Guzy wyrastające w ciele człowieka – czyli te, które za wszelką cenę staramy się usunąć – zawierają również niepowtarzalny, genetyczny projekt. Tak samo jak zygota.

Nasuwa się więc wniosek. Jeśli poprawnym etycznie twierdzeniem jest fakt, że zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem to, analogicznie, nie powinniśmy wycinać guzów, ale pozwalać im rosnąć.

Wydaje mi się, że powinnam zająć się jeszcze jedną kwestią. Sprawą osobistego poglądu i myślenia. Miałam przyjemność poznać pewną kobietę. Miła, ładna, wykształcona. Pewnego dnia zaszła w ciąże. Cieszyła się niezmiernie. Jednak czar trwał krótko. Okazało się, że płód jest bardzo chory. Ilość niepełnosprawności przerażał. Żeby tego było mało, lekarze zgodnie stwierdzili, że dziecko nie dożyje czternastego roku życia. Matka była załamana. Jednak aborcja nie wchodziła w grę.

Jak zakończyła się ta historia? Kobieta urodziła chłopczyka. Koszty rehabilitacji okazały się ogromne. Trzeba było sprzedać samochód, a nawet dom. Małżeństwo także się rozbiło. Mąż nie dał sobie rady psychicznie. Moim zdaniem życie tych ludzi potoczyło by się inaczej, gdyby można było usunąć ciąże.

Pewien polityk powiedział niedawno : „Czy osoby niepełnosprawne nie mają prawa żyć?” Zgodzę się z tym poglądem. Uważam jednak że czasem chorób jest zbyt wiele jak na jedną istotę ludzką.

Podobna sytuacja istnieje, gdy dziecko poczęte jest z gwałtu.  Większość kobiet bowiem pała nienawiścią do swojego nienarodzonego maleństwa. Większość takich niemowląt trafia do domów adopcyjnych. Jeżeli szczęście im dopisze – zostaną adoptowane. Jeżeli nie – w wieku 18 lat będą zmuszone wyprowadzić się i starać się godnie żyć na własną rękę.

Podsumowując. Przedstawiłam różne poglądy na temat aborcji. Począwszy od pojęcia „osoby” a skończywszy na przedstawieniu teorii naukowych. Decyzje nie mogą być jednak podejmowane tylko na podstawie naukowej. Jednakże dostarczone przez różnych profesorów badania możemy wykorzystać przy formułowaniu moralnych i politycznych sądów. Uważam także, że każdy człowiek, nieważne jaki pogląd uznaje za słuszny, powinien znać rzetelnie ustalone fakty i wiedzieć, jak przedstawia się dyskutowany problem z perspektywy nauki."

Tekst posiada prawa autorskie.

• 7

"Jesteś gotowy, rusza jeździec trójgłowy
Słyszysz tętent kopyt, a ja Twój skowyt
Innymi słowy zaczynamy łowy!"

a4chx.jpg

#11 OFFLINE    MiSZoR Napisany 05 październik 2016 - 18:22

MiSZoR
  • Autor tematu
  •  Admin TeamSpeak 3
  • 468 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jestem z was dumny, że w ogóle chciało się wam wejść tutaj i co kolwiek napisać na ten temat jutro poczytam to i wybiorę najlepszą odpowiedź ponieważ dzisiaj nie mam czasu po prostu. Jutro dam kolejne pytanie na dziś ;)

Pozdrawiam  MiSZoR
  • 0

#12 OFFLINE    MatiTbg Napisany 05 październik 2016 - 19:55

MatiTbg
  •  Admin CS 1.6 | JailBreak |
  • Inne:  Gracz WeedCS
  • 94 postów
  • Imie:Mateusz
  • Nick w Grze:MatiTbg
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Czas na forum: 2d 15g 45m 7s

Z aborcją ciężki temat.Rozumiem  jak któraś z kobiet została by zgwałcona,to powinna mieć prawo wyboru aborcji.Ale w innym przypadku nie.Nie lepiej urodzić dziecko?przecież są specjalne okienka życia w których można zostawić dziecko.

• 0

#13 OFFLINE    MiSZoR Napisany 05 październik 2016 - 20:00

MiSZoR
  • Autor tematu
  •  Admin TeamSpeak 3
  • 468 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

<p>Wiadomość automatyczna<br />close1.png<br /><br />Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś post a moderator rozpatrzy temat na nowo.</p>
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Kto czytał ten temat:

`Silna <3,  ^^^MaLIk^^^,  Zdolna.,  VooFy,  Tonyy,  SnOwii,  sHad0w*,  Orzeszek:P,  Nikos123,  Nex.,  Monia,  MiSZoR,  MatiTbg,  Magda,  Ludusia08,  Krypton™,  Klaudia <3,  KICIAN,  IKilLYou,  GraczNr1,  Gosialke,  Fc Daniel,  fachowiec,  FacePalm,  exent,  Duduśek,  DG123,  Bambino 8-10-2016,  Azzerus,  Azazel.,  As!a:*,  Arystoteles,  and_774,  @@Gr33n@@

O Naszej działalności

Opowiem Wam jak się zaczęło... jestem Jacob (eXplosion). Z sieciami CS zacząłem już bardzo dawno razem z kolegą Arkiem (oeN). Z nami możecie spodziewać się wielu nowości na serwerach jak i szybkich ich napraw. Posiadamy bardzo duże doświadczenie oraz będziemy dokonywać wszelkich starań, aby umilić Wam grę i stworzyć unikatową atmosferę. Pozdrawiamy, Administracja WeedCS.PL

Copyrights®

Wszelkie Prawa zastrzeżone by WeedCS.PL® @ 2014-2016

Projekt Graficzny WeedCS.PL
Wdrożenie: eXplosion®